internet üzerinden tv yayını yapmak

internet üzerinden tv yayını yapmak için gerekli olan ekipmanlar ve gerekenlerden bahsedersek.

1- internet üzerinden tv yayını yapmak için ilk önce tv adınızı belirlemeniz gerekiyor. Yani kurmak istediğiniz tv için bir isim veriniz. Örneğin: kral tv , tv 8 kanalı gibi. 

2- internet üzerinden tv yayını yapmak için tv adınızı belirlediğiniz ve şimdi yapmanız gerek internet tv sitenizi kurmanız için tvsitesikur firmamız üzerinden bir tv sitesi tasarımı beğenmeniz hazır tv sitesi tasarımlarımızdan birini beğendikten sonra sizin seçtiğiniz tv isimi ile internet tv kanalınızı kuruyoruz. Tv kanalınızı kurduktan sonra yapmanız gerekenler artık canlı yayın yapmak için gerekli olan bölüme geçiyoruz.

3- internet üzerinden tv yayını yapmak için sıra geldi canlı yayın yapmak için gerekli olan programlar ile nasıl yayın yapacaksınız. Tv siteniz kurulumu yapıldıktan sonra size mail ile tv stream yani rtmp bilgileri ip ve port bilgileri gelecek bu rtmp yayın bilgileri ile nasıl canlı yayın yapacaksınız bununla ilgili size gönderdiğimiz live encoder programı ile isterseniz webcam ile test olarak canlı tv yayını yapmaya başlayabilirsiniz. Tv yayını nasıl yapacağınız konusunda program ile kurulumu hakkında size resimli anlatım ve vieolu anlatım gönderiyoruz bu anlatımlar sayesinde kolayca öğrenebilirsiniz.

internet üzerinden tv yayını yapmak için önemli bilmeniz gerekenler;

1- Tv canlı yayını yaparken bilmeniz gereken en önemli etken tv yayınlarında hem ses hemde görüntü aktarımı olduğu için yüksek kalitede internet hızına yani viber veya fiber internet olduğunda canlı yayınlarınızı full hd olarak yaptığınız da donma olmayacaktır. Ama internet tv kanalınızı izleyeri de düşünmeniz gerekiyor çünkü yüksek hd yayınlarınızı izleyebilmeleri için iyi bir internet hızlarına ihtiyaçları var izleyicilerinizin yani 8mbit veya 10 mbit internet de ihtiyacı karşılayacaktır.

2- internet üzerinden tv yayını yapmak için gerekli olan rtmp programları çok çeşitli olup size en uygun olan internet tv canlı yayın programını belirlemelisiniz. Tek bir internet canlı tv programı sizi sınırlandırabilir ama bir çok internet tv canlı yayın programlarını inceleyerek size en iyi kalitede hizmet verecek ücretsiz veya ücretli tv reji programlarını test etmelisiniz. Bununla ilgili tv yayın programları konusunda pek bilginiz yoksa size gerekli olan örnek tv canlı stream encoder programları ile ilgili ücretsiz dökümanlar gönderiyoruz. 

3- Tv yayını yaparken canlı yayın yapacaksanız yayın kalitesi ayarlarınızı standart türkiye şartlarına göre ayarlarsanız sizi Türkiye’nin her yerinden internet bağlantısı olan her yerden kolayca izleyebilirler. Mobil telefon ve tablet platformalarında da internet tv nizi kolayca izleyebilirler. 

You can leave a response, or trackback from your own site.

wp-content/uploads/2015/10/tvsitesi.jpg (636×742)Yorum Yapabilirsiniz.

Adınız

E-mail

Websiteniz

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.